Od długiego czasu środowisko pośredników w obrocie nieruchomościami dyskutowało i rozważało możliwość posiadania i inwestowania we własny portal ogłoszeniowy.

Idea ta staje się faktem! 24.05.2018 podpisana została Umowa Partnerstwa i Współpracy, dotycząca przejęcia i rozwinięcia przez środowisko pośredników w obrocie nieruchomościami ogólnopolskiego portalu szybko.pl.

Było to możliwe dzięki konsolidacji środowiska pośredników i chęci wspólnego działania na rzecz rozwoju rynku nieruchomości oraz zawodu pośrednika. Inicjatorem była Polska Federacja Rynku Nieruchomości, najstarsza, działająca ponad 20 lat organizacja, zrzeszająca profesjonalistów rynku nieruchomości.

Stronami umowy są Szybko.pl Sp. z o.o. oraz szeroka reprezentacja środowiska pośredników, zrzeszona w Konsorcjum. W skład Konsorcjum wchodzą przedstawiciele federacji zawodowej, dużych i małych sieci oraz agencji jednooddziałowych. Konsorcjum powstało jako możliwie najszersza reprezentacja różnych podmiotów, działających na rynku nieruchomości.

Wraz z portalem pośrednicy pozyskują: profesjonalną i doświadczoną grupę zarządzającą przedsięwzięciem, infrastrukturę informatyczną i narzędzia dodatkowe, takie jak: program do obsługi biura nieruchomości (szybkoPlus.pl), ogólnopolski system wymiany ofert MLS (fairplayMLS.pl), oraz polskiego lidera automatycznych systemów do wyceny nieruchomości AVM Szybko.pl (ceny.szybko.pl). Planowane jest przejęcie przez pośredników 100% udziałów w szybko.pl, w ciągu najbliższych 3 lat.

Do projektu będzie mógł dołączyć każdy pośrednik i stać się współwłaścicielem portalu szybko.pl! Jedynym warunkiem jest aktywne korzystanie z usług Grupy Szybko.pl.

Przekształcenie Szybko.pl w portal pośredników to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w Polsce, ale nie w Europie. W Holandii największy serwis ogłoszeniowy Funda.nl znajduje sie w rękach agentów nieruchomości – Real Estate Agent Association NVM.

Celem przedsięwzięcia jest osiągnięcie pozycji lidera wśród portali nieruchomości. Zbudowanie portalu, gdzie klient znajdzie nie tylko aktualne, sprawdzone i atrakcyjne oferty, ale również usługi i pomoc ze strony profesjonalistów. Priorytetem projektu będzie wspieranie pośredników, w kontaktach z klientami, w implementowaniu do ich codziennej pracy najnowszych rozwiązań i oferowaniu usług na najwyższym poziomie. Portal Szybko.pl będzie nie tylko popularnym serwisem ogłoszeniowym, ale również miejscem oferującym wysoki standard usług, dzięki czemu klienci otrzymają gwarancję szybkiej i bezpiecznej transakcji.

O Grupie Szybko.pl

Grupa Szybko.pl skupia kilkadziesiąt serwisów ogłoszeniowych, w tym szybko.pl, szybkoPraca.pl, abcNieruchomości.pl, sieć serwisów regionalnych. Serwis Szybko.pl rozpoczął działalność jesienią 2005 roku i od tego czasu znajduje się zawsze w pierwszej piątce serwisów nieruchomości. Poza serwisami ogłoszeniowymi spółka Szybko.pl oferuje również usługi informatyczne dla biur nieruchomości oraz jest właścicielem największego w Polsce automatycznego systemu wyceny nieruchomości AVM Szybko.pl, dostępnego w podstawowej wersji na stronie ceny.szybko.pl i w wersji dla profesjonalistów w ramach oprogramowania szybkoPlus.pl. Spółka w 100% znajduje się w rękach prywatnych.

O Konsorcjum

Konsorcjum jest reprezentacją środowiska pośredników w obrocie nieruchomościami. Powstało z inicjatywy Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Członkami Konsorcjum są przedstawiciele zrzeszeni i niezrzeszeni wszystkich typów agencji operujących na polskim rynku: jedno oddziałowych, sieciowych i franczyzowych. Konsorcjum pełni w projekcie rolę doradczą oraz nadzorczą. Będzie również aktywnie wspierać i promować projekt w środowisku pośredników.

W jego skład wchodzą: Polska Federacja Rynku Nieruchomości; Freedom Nieruchomości; Emmerson Realty S.A.; Północ Nieruchomości; Home Broker; Bonus Nieruchomości; Maxon; Lloyd Properties; Wilsons Nieruchomości; RE-MAX POLSKA a także Przedstawiciele Systemu Aktywnej Współpracy S-A-W.: Ziemann Nieruchomości i Hewelt Nieruchomości.

Dodatkowych informacji udzielają:

Marta Kosińska Szybko.pl tel. +48 600 242 245 e-mail: marta.kosinska@szybko.pl